درباره سامانه

سرويس ابري خدمات آزمايشگاهي شركت بهپرداز جهان:

در راستاي طرح تحول نظام سلامت در كشور، قطع وابستگي به نرم‌افزارهاي خارجي، فراهم‌سازي بستري امن براي تبادل و ذخيره اطلاعات آزمايشگاهي و تأمين نياز مراكز آزمايشگاهي كشور، شركت بهپرداز جهان اقدام به راه‌اندازي و عملياتي‌سازي شبكه‌ي خصوصي آزمايشگاهي و استقرار سيستم مديريت اطلاعات آزمايشگاه‌ها نمود. هدف از پياده‌سازي اين شبكه، تسريع و ثبت و ارسال نتايج آزمون در شبكه، مديريت كليه‌ي فرآيندهاي مربوط به آزمايشگاه‌ها و ديگر ذينفعان اين حوزه، همانند مديريت كيفيت، انبارداري، پشتيباني و نگهداري است. از مهمترين اركان شبكه خصوصي آزمايشگاهي بهپرداز جهان، مي‌توان به امكان ايجاد ارتباط و تعامل ميان كليه آزمايشگاه‎هاي عضو اين شبكه، همانند امكان تبادل نمونه و نتايج، نظارت بر كليه نمونه‌ها، آزمون‌هاي انجام شده روي هر نمونه و نتايج نهايي هر آزمون‌ اشاره نمود.

طرح نظارت كيفي محصولات سلامت محور:

طرح نظارت كيفي محصولات سلامت محور در راستاي دستورالعمل شماره 12293881 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پز��كي با مشاركت شركت هاي تحت مجموعه آن وزارت محترم انجام ميپذيرد.

در گام نخست شركت بهپرداز جهان با مشاركت شركت سلامت الكترونيك مبين ايرانيان و اتحاديه لبنيات سنتي استان تهران مبادرت به راه اندازي اين طرح نموده است. شايان ذكر است پس از ثبت‌نام در اين طرح و انجام ارزيابي مربوطه توسط دفاتر خدمات سلامت، باركد دوبعدي يكتا و برچسب تاييديه جهت درج و نصب برروي محصولات مورد نظر به واحدهاي صنفي كه موفق به كسب حداقل امتياز شده اند، تخصيص مي يابد .

از مزاياي دريافت اين باركد مي توان به تخصيص پروفايل واحد صنفي در سامانه، نشان واحدهاي صنفي برتر در منطقه و ساير مزاياي قابل ارائه اشاره نمود.

معرفي شركت بهپرداز جهان:

شركت بهپرداز جهان، به عنوان پيشروي حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات، افتخار ۲۵ سال خدمت‌رساني به نهادهاي دولتي، سازمان هاي بزرگ داخلي و شركت هاي معتبر بين‌المللي را در كارنامه خود دارد. اين شركت با بهره‌گيري از نيروي متخصص، جوان و متعهد توانسته در حوزه هاي مختلف فناوري اطلاعات، نيازهاي يكتا و خاص مشتريان خود را مرتفع سازد. شركت بهپرداز جهان با توجه به گستردگي فعاليت‌ها و معرفي بهتر، راهكارها و خدمات خود را در چهار دسته زير تقسيم‌بندي مي‌كند:

بهداشت، درمان، غذا و دارو

· شبكه ملي آزمايشگاهي

· سامانه جامع مديريت و ساماندهي اطلاعات آزمايشگاهي

· اپليكيشن مشاوره آنلاين سلامتي (بهشو)

· سامانه تبادل اطلاعات سلامت

· سامانه شميم سلامتي

· سامانه اطلاعات درمان سوءمصرف مواد ايران

· سامانه مديريت زنجيره تأمين محصولات سلامت‌محور (مدلند)

· سامانه مديريت امور داروخانه ها

دولت الكترونيك

· سامانه يكپارچه تبادلات الكترونيكي دولت (سيتاد)

· سيستم تعيين صلاحيت اماكن

· سيستم صدور گذرنامه الكترونيك

· سيستم كنترل تردد مبادي مرزي

· كارت الكترونيك مرزنشينان

· انتخابات الكترونيك

تجارت الكترونيك

· سامانه بازار اعتباري (فروش اقساطي سبا)

· سامانه اعتبارسنجي (عيار)

· سوئيچ تبادل اطلاعات IX

امور فرهنگي

· سامانه جامع گردشگري

· سامانه مديريت مشتريان در حوزه آموزش

· سامانه زائر


معرفي شركت سلامت الكترونيك مبين ايرانيان:

از آنجايي كه حفظ بهداشت و ارتقاي سلامت جامعه يكي از بزرگترين دغدغه هاي هر دولت و ملتي است و با در نظر گرفتن اين امر كه پيشگيري ارزانتر و مطمئن تر از درمان ميباشد، لذا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي بر اساس برنامه چهارم موضوع انجام خدمات دولتي توسط بخش خصوصي (در قالب ماده 194 تصويب شده) بر آن شد تا با استفاده از پتانسيل بخش خصوصي و نيروي آماده به كار فارغ التحصيل از رشته هاي علوم بهداشتي در اين مسير قدم هاي موثر و مستمري را بر دارد.

بدين منظور شركت سلامت الكترونيك مبين ايرانيان در سال ۱۳۹۴ با هدف تاسيس، راه اندازي و مديريت دفاتر خدمات سلامت به عنوان پيوندي بين مراكز و اصناف با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و همچنين اقدامات بازديدي و مشاوره اي در خصوص بالا بردن سطح سلامت اين مراكز و به تبع آن سطح سلامت جامعه تاسيس گرديد.

با در نظر گرفتن اين مطلب كه در حال حاضر حدود دو ميليون مركز تهيه و توزيع مواد غذايي و اماكن عمومي در كشور مشغول بكارند كه براي بررسي و ارتقاي سطح سلامت اين مراكز بالغ بر سه هزار نفر پرسنل بهداشت محيط دانشگاه هاي علوم پزشكي، ميبايست در هر فصل سال، حداقل يكبار اين مراكز و اماكن را بازديد و اقدامات مداخله اي را در جهت بهداشتي بودن آنها بعمل آورند، اين امر به دلايل متعدد، از جمله كمبود پرسنل و امكانات لجستيك، بطور كافي صورت نمي‌گرفت و از سوي ديگر امكان افزايش پرسنل و امكانات مورد نياز در بخش دولتي ميسر نبود.

به منظور ارتقاي كيفي خدمات سلامت با بهره گيري از توانمندي بخش خصوصي، دفاتر خدمات سلامت در سطح كشور ايجاد و دستورالعمل عمومي دفاتر ابلاغ شده است اين دفاتر به منظور بازديدهاي بهداشتي، افزايش پوشش و ارتقاي ايمني مواد غذايي در سطح عرضه ايجاد شده‌اند و در سطح كشور با كمك دانشگاه‌هاي علوم پزشكي راه‌اندازي شده‌اند.

کد رهگیری نمونه

> ارائه کد یکتای کشوری برای هر نمونه با امکان پیگیری لحظه‌ای نمونه بصورت آنلاین

برچسب نمونه

> ارائه برچسب QR code برای هر نمونه
كد QR كدهايي دو بعدي هستند، اين باركد مي تواند حجم بالايي از اطلاعات را كدگذاري كند. زمانيكه كه صحبت از رديابي نمونه است كدهاي QR يك هدف را دنبال مي كنند، شناسايي منحصر به فرد هر نمونه.​ با اسكن بار كد نمونه ميتوانيد از كد والد، كد همكار، نام كامل نمونه و طبقه بندي آن مطلع شويد. تجهيزاتي كه براي رديابي نمونه با باركد نياز است باركد اسكنر * باركداسكنرها رايج ترين اين تجهيزات هستند. باركد اسكنر ها بايد از طريق سيم (باركد اسكنر سيمي) و يا پايه (باركد اسكنر بي سيم) به كامپيوتر متصل و در مجاورت آنها باشند لذا آنها را مي توان در فضاهاي محدود مثل انبار و يا دفتر كار به كاربرد. * تبلت و گوشي هوشمند از گوشي هوشمند و تبلت هم براي اسكن باركد مي توان استفاده كرد. گوشي هاي هوشمند همه ويژگي ها براي رصد و اسكن اين كد دارند نرم افزارهاي مرتبط را ميتوانيد با نام هاي QRcode scanner در فروشگاه هاي اندرويد و اپل پيدا كنيد.

ISO 17025

> انطباق با ایزو
استاندارد ايزو ۱۷۰۲۵ ISO استانداري بين المللي و تخصصي ويژه ي آزمايشگاه ه��ي آزمون و كاليبراسيون مي باشد كه به احراز صلاحيت اين آزمايشگاه ها مي پردازد. استاندارد ايزو ۱۷۰۲۵ ISO الزامات كلي براي احراز صلاحيت انجام آزمون ها و يا كاليبراسيون و همچنين نمونه برداري را توسط ازمايشگاه ها مشخص مي سازد.
ايزو ۱۷۰۲۵ ISO ، با هدف ايجاد يك سيستم مديريتي مستقل و مبتني بر كيفيت، طراحي و مستقر شده است. تا با بهره‌گيري از اين استاندارد، آزمايشگاه بتواند خدمات خود را با بهترين كيفيت به مشتريان خود ارائه نمايد. و همچنين كليه فعاليت‌هاي مديريتي، فني و تخصصي خود را به بهترين نحو اداره نموده و با اخذ گواهينامه‌ها و اعتبارنامه‌هاي ملي يا بين‌المللي، صلاحيت و شايستگي خود را به گيرندگان خدمات و گروه‌هاي ذينفع اثبات نمايد.

پشتیبانی 7*24

> ارائه خدمات (راهاندازی، تعریف سطوح دسترسی، آموزش کاربران، پشتیبانی و به‌روزرسانی سامانه) به صورت رایگان